Śniadanie daje moc

Dnia 8 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie „Śniadanie daje moc”, które ma na celu między innymi zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Codzienne śniadanie pomoże  im dobrze zacząć dzień i dać  równy start w szkolne obowiązki. Nasza szkoła po raz drugi przyłączyła się do ogólnopolskiego programu  promującego zdrowy styl odżywiania „Śniadanie daje moc”.

W akcji uczestniczyły klasy I – III. Dzieci mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

Mamy nadzieję, że program edukacyjny „Śniadanie daje moc” przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.
Zachęcamy również rodziców do zajrzenia na stronę http://www.sniadaniedajemoc.pl/ Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji, a także porady ekspertów jak przygotowywać pożywne śniadania dla dzieci i młodzieży.