Festiwal Nauki

 W dniach 11-12 czerwca w naszej szkole i zerówce cieszyliśmy się  festiwalem nauki.
Pokazaliśmy,że można uczyć się inaczej ale równie skutecznie, a może jeszcze bardziej…………
11 czerwca bawiliśmy się z matematyką- odbył się konkurs i wyłoniliśmy najlepszych matematyków naszej szkoły. Są to : Piotrek kl.III, Agata kl.II i Bartek kl.I. Były dyplomy i nagrody.
12 czerwca pani Natalia – wychowawczyni kl. II przygotowała dużo świetnych informacji o higienie, bardzo dużo wiemy, ale niektóre rzeczy zostały przypomniane, przed wakacjami się przydadzą by zapobiec chorobom. natomiast pani Ala wychowawczyni kl. III zafascynowała nas doświadczeniami- dla uczestników kółka przyrodniczego nie były to rzeczy nowe, ale pozostali oglądali z „otwartymi buziami”  bo np. jajko wchodziło do butelki, balon sam pompował powietrze,a inny balon przekuty patyczkiem pozostawał napompowany, wybuchały wulkany, kulki, które stawały się cieczą i wiele innych bardzo ciekawych rzeczy. Po demonstracji każdego doświadczenia był krótki komentarz dlaczego, tak się dzieje?Te dni zapamiętamy na długo.
IMGP0520