FERIE W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE W MOSTKACH

Dla wielu uczniów ferie są czasem zmarnowanym.  Ze względów finansowych nie mają oni możliwości skorzystania ze zorganizowanej formy wypoczynku. Dlatego większość z dzieci zmuszona do pozostawania w domu biernie spędzania czas przed telewizorem czy komputerem. W tym roku dzięki przekazanym funduszom z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UG w Lubrzy uczniowie naszej szkoły i nie tylko bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili drugi  tydzień ferii. Każdego dnia na uczestników  czekały nowe atrakcje.

W pierwszym dniu na zajęciach plastycznych uczniowie wykazywali się umiejętnościami artystycznymi – wykonali serduszka walentynkowe i walentynki dla najbliższych. W kolejny dzień odwiedził  nas pan Damian – leśniczy. Przekazał nam bardzo ciekawe informacje o tym jak zwierzęta zachowują się zimą. Następnie odbyła się wspólna wyprawa  lasu, by rozwiesić karmę przywiezioną dla zwierząt przez p. leśniczego i przyniesioną przez  niektóre dzieci. Spotkanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek na ognisku.

Główną atrakcją była wycieczka autokarowa do Zielonej Góry, do teatru, na spektakl „Tymoteusz wśród ptaków”. Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę dla ciała  w MacDonaldzie. W czwartek  zabawy i konkursy w języku angielskim, a w piątek na zakończenie zajęć przy pomocy rodziców pieczone były przepyszne gofry.

Opiekunem i pomysłodawcą zajęć feryjnych był pan Łukasz Wiśniewski za co bardzo dziękujemy.

Galeria…

IMGP9135IMGP9225